Milli Savunma Bakanı Güler, Bosna Hersek'te Türk Temsil Heyet Başkanlığını ziyaret etti

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bosna Hersek programı kapsamında Türk Temsil Heyet Başkanlığını ziyaret etti.

Milli Savunma Bakanı Güler, Bosna Hersek'te Türk Temsil Heyet Başkanlığını ziyaret etti

Askeri törenle karşılanan Bakan Güler, inceleme ve denetlemelerde bulunarak bölgede görev yapan Mehmetçiklere hitap etti.

Bakan Yaşar Güler, Bosna Hersek’te görev yapan Mehmetçiklere şunları söyledi:

"Dost ve kardeş ülke Bosna Hersek’i ziyaret etmekten ve bu vesileyle sizlerle bir arada bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Sizlerin de yakından takip ettiği üzere gerginliklerin çatışmalara, hatta savaşlara dönüştüğü, uluslararası sınamaların üst seviyeye ulaştığı, bu bağlamda politik dengelerin de yeniden inşa edildiği bir süreci yaşıyoruz. Bu hassas dönemde ülkemiz, bulunduğu jeopolitik konumu itibarıyla bölgesel ve küresel gelişmelerin merkezinde yer almaktadır."

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, asırlardır ortak değerlerin bulunduğu bu coğrafyadaki varlığının, Bosna Hersek halkına da güven verdiğini belirten Bakan Güler, "Siz kahraman silah ve mesai arkadaşlarım da Türk askerine duyulan bu sevgi ve güvene layık olmak için ay yıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandırıyor, ülkemizi en güzel şekilde temsil ediyorsunuz. 1994-1995 yılları arasında, Komutan Yardımcılığını yapmaktan büyük bir gurur ve onur duyduğum Bosna Hersek’teki unsurlarımızın bu özverili ve başarılı faaliyetlerini büyük bir memnuniyetle takip ediyorum. Sahip olduğunuz değerler ile aldığınız eğitim ve kurslar, sizlere tevdi edilen vazifenin altından rahatlıkla kalkmanıza imkan verecektir. Bu vesileyle bugüne kadar gösterdiğiniz yoğun gayret ve özveri için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

  Hibya Haber Ajansı